Teraz jest 26 lis 2014, o 08:22

Test na nietolerancje glukozy ? Czy gdzies to robią?

Przychodnie, szpitale, poradnie zdrowia, apteki, lekarze specjaliści.

Moderatorzy: Eni, mery

Test na nietolerancje glukozy ? Czy gdzies to robią?

Postprzez kasiaspr » 20 sie 2010, o 16:22

Witam.Podejrzewam u swojego synka (2 miesiące) nietolerancje glukozy..w każdym razie czytając objawy właściwie wszystko sie zgadza.Lekarz....no cóż,lepiej się nie będę wypowiadać.....Wiem,że na nietolerancję glukozy można zrobić test i wtedy jest to w 100% pewne...test nazywa suię Kerrego lub Carrego różnie to piszą..Pytałam w LUXMEDZIE ale tam diewczyny nic o tym nie wiedzą więc raczej tam nie robią..Może ktoś robił takie badanie lub może wie gdzie z tym się zgłosić?

kasiaspr

Re: Test na nietolerancje glukozy ? Czy gdzies to robią?

Postprzez Akacja_ » 20 sie 2010, o 22:47

Lepiej nie podejrzewaj. U 2 miesięcznego malucha mogą być różne "niedojrzałości", które unormują się z wiekiem. Dlaczego nie wypowiadasz się co powiedział ci lekarz ? Jak podejrzewasz ( na podstawie czego?)nietolerancję glukozy u niemowlaka to szukaj diabetologa. On będzie wiedział jakie badania zlecić.
I nie szukaj za bardzo w internecie, bo objawy nieraz do różnych strasznych chorób pasują, a okaże się , że to zwykła kolka ( zwłaszcza, że twoje obawy bagatelizuje lekarz - tego ewentualnie możesz zmienić , albo odwiedzić innego i powiedzieć mu o swoich podejrzeniach).
Akacja_

Jestem miłośnikiem zwierząt

Postprzez Dosiasamosia » 21 sie 2010, o 06:35

Akacja ma w pełni rację.
Nie zakładaj z góry najgorszego scenariusza, tym bardziej , że synek ma dopiero 2 miesiące.
W sytuacjach kiedy szukamy odpowiedzi na nurtujące nas problemy zdrowotne, internet powoduje w nas większe obawy. Ja powiedziałam sobie, że nie będę szukała w nim odpowiedzi na moje wątpliwości. Najzwyczajniej niejednokrotnie niepotrzebnie się wystraszyłam.
Mój synek chorował od pierwszych dni życia ( nietolerancja laktozy) ale diagnozę postawił lekarz.
Nie obrzucaj nikogo błotem - możesz nie trafić, a i tak pobrudzisz sobie ręce.
Dosiasamosia

Jestem miłośnikiem zwierzątJestem miłośnikiem zwierząt

Postprzez kasiaspr » 21 sie 2010, o 10:15

Właśnie...sorrrki..zle wpisalam...i teraz nie wiem jak to zmienic..Chodzi mi o nietolerancje laktozy..ale ja gapa..
Dziewczyny...ja chodzilam do lekarza-do przychodni z problemem rzadkich,pienistych,strzelajacych kupek...przy tym okropne wzdęcia,które sie chyba nigdy nie kończą..Dzien i noc..Zaden plantex...czy herbatka koperkowa nie pomaga,nawet sab simplex z Niemiec sobie nie radzil..Karmie butelka,kupki byly coraz rzadsze,wsiakajace w pampersa,sluzowate,wiecej sluzu niz tresci...i kupek 5-6 na dobe..Do lekarza chodzilam a to sama a to z synkiem,lekarz mnie zbywal ze przesadzam bo dziecko ma dobry humor (akurat zaczelo gaworzyc na wizyciie)..
Potem liczba wyproznien doszla do 8-9 i wlasciwie to byla biegunka..Poszlam prywatnie i okazalo sie ze dziecko ma prawdopodobnie bakterie i grzyby w przewodzie pokarmowym...sotalo nystatyne - antybiotyk i jeszcze cos tam..po 2 tyg.leczenia biegunki nie ma ale wzdecia zostaly..Szkoda mi dzieciuaczka..bo nawet przez sen podgina nozki.. :cry: ..
Mam starsza coreczke i ona miala kolki - straszne,ale to bylo do opanowania bo kolki zaczynaly sie po 17.00 i trwaly do ok.21.00 i potem dziecko bylo spokojne..
Z ta laktoza to podejrzewam jej nietolerancje dlatego,ze po kazdym karmieniu ..pol godziny - do godziny pojawiaja sie te wzdecia..i zanim sie skoncza to juz jest nastepne mleko i znow to samo..
Wiem,ze niekoniecznie moje dziecko musi miec te nietolerancje ale chociaz chcialabym to jakos sprawdzic...i chyba za kazde pieniadze bo juz wymiekam..

kasiaspr

Postprzez Akacja_ » 21 sie 2010, o 19:55

A mleko próbowałaś zmienić ? A może coś źle mieszankę robisz ?
Zmień pediatrę - a przynajmniej idź do innego, skoro ten bagatelizuje.
Na kolki i wzdęcia u moich dzieci działały tylko czopki Viburcol. Jeśli nie próbowałaś to polecam.
Dziwię się , że takiemu maleństwu walnął lekarz antybiotyk , bo prawdopodobnie :!: bakterie i grzyby ma. Dlaczego badań nie zlecił ? :shock:
Akacja_

Jestem miłośnikiem zwierząt

Postprzez Dosiasamosia » 22 sie 2010, o 07:24

Mój starszy synek, jak już wspomniałam, miał podobne problemy. Męczył się z tą kolką biedny od pierwszych dni życia przez bite 3 miesiące.
Żadne leki i mieszanki nie przynosiły ulgi; no może jedynie w małym stopniu wspomniany przez Akację Viburcol....
Jego ataki były również bardzo silne, bez określonej pory dnia ( mimo wszystko nocami i wieczorami było najgorzej)
Niestety, okazało się, że synka przypadłość spowodowana jest nietolerancją laktozy.
Karmiłam go naturalnie więc musiałam zrezygnować z przetworów mlecznych. Bardzo uważałam na to, co jem.

Ale wracając do Ciebie i Twoich zmartwień...Może warto poszukać innego pediatrę? Nie twierdzę, że obecny jest be, ale zbywać pacjentkę z jej problemami?

A jeżeli chodzi o testy... Nie zawracaj sobie tym głowy. Niestety, są w przypadku takiego maleństwa bardzo kłopotliwe i często inwazyjne.
Nie obrzucaj nikogo błotem - możesz nie trafić, a i tak pobrudzisz sobie ręce.
Dosiasamosia

Postprzez Olenka90 » 4 lis 2014, o 08:09

Ja ci polecam poczytać trochę na temat nietolerancji laktozy. Tutaj masz dobra stronę, gdzie jest wszystko dokładnie opisane: http://wzdecia.net/. U noworodka jest to jak najbardziej możliwe schorzenie. Ale może to wcale nie być wina laktozy, tylko twojej diety, jeśli karmisz piersią. A jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym, to problem może leżeć w tym, że dziecko może być na nie uczulone. Moim zdaniem powinnaś najpierw popróbować z wyeliminowaniem niektórych pokarmów, a jeśli to nie pomoże, to dopiero szukać innych sposobów. Jeśli zaś lekarz ci nie odpowiada, to po prostu go zmień.

Olenka90

Powrót do Zdrowie