Teraz jest 16 wrz 2014, o 20:26

Kaucja za wynajem mieszkania

Sprzedaż i wynajem mieszkań, domów, działek · Kredyty mieszkaniowe.

Moderatorzy: kawrona, concepcja, Adam

Kaucja za wynajem mieszkania

Postprzez 0230 » 12 mar 2013, o 12:30

Witam wszystkich,nie wiem czy jest już taki wątek,ale chciałabym się dowiedzieć jak to jest u Was z oddawaniem kaucji po wynajmie mieszkania?Teraz właśnie zmieniam mieszkanie i płaciłam kaucje przy podpisaniu umowy i ciekawa jestem jak się zachowa właściciel czy będzie uczciwy i odda czy zacznie coś wymyślać,żeby tylko nie zwrócić pieniędzy.Dodam,że mieszkanie oddaję w nienaruszonym stanie,tak jak się wprowadziłam tak oddaję,no ale zobaczymy.Jak ktoś ma z tym jakieś doświadczenia to niech da znać,ja też napiszę czy właściciel okazał się w porządku,bo ta kawalerka,którą zwalniam jest do wynajęcia,ale jak coś będzie nie tak to nie będę jej polecać.
Pozdrawiam

0230

Jestem miłośnikiem zwierzątJestem miłośnikiem zwierząt

Re: Kaucja za wynajem mieszkania

Postprzez trzad » 15 mar 2013, o 00:37

Kaucja, to inaczej depozyt - kwota ustalona przez obie strony umowy, która zabezpiecza interesy wynajmującego mieszkanie. Nie stanowi ewentualnego pokrycia kosztów naprawy zepsutych urządzeń, które znajdowały się w mieszkaniu. Może być wykorzystana przez właściciela gdy:
- lokatorzy zostawią po sobie wynajmowane mieszkanie w gorszym stanie, niż przy odbiorze,
- płatności za mieszkanie lub rachunki nie zostały do końca uregulowane.

Moje doświadczenie w tej materii jest takie, że kwota kaucji została "skonsumowana" w ramach comiesięcznej opłaty za mieszkanie - po uzgodnieniu z właścicielem nie płacisz np. za ostatni miesiąc wynajmu.

T.
trzad

Postprzez 0230 » 27 mar 2013, o 08:00

Witam,z kaucji odzyskałam 3/4,ale w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach,właściciel był bardzo miły i "ludzki",do rany przyłóż jak przychodził każdego 10 po pieniądze,a przy oddaniu mieszkania skończyło się bycie miłym.Jak mieszkałam wszystko było super,ale sposób w jaki nas potraktowali na koniec wszystko zepsuł,okazali się wyniosłymi,zarozumiałymi ludźmi mającymi się za lepszych bo mają "salony" jak to podkreślała na każdym kroku mama właściciela i wynajmują dwa mieszkania i w ogóle ich ego przychodziło pół godziny przed nimi,no ale trudno człowiek uczy się na błędach,podsumowując nie polecam,jak ktoś chce mieć święty spokój. I przy pokazywaniu mieszkania wpierają,że okolica spokojna,sąsiedzi też i ogólnie wszystko super,a to nieprawda. Dużo by jeszcze pisać,ale szkoda nerwów.

PS Jeśli jednak ktoś się zdecyduje to proponuję porobić zdjęcia mieszkania zanim się wprowadzi żeby potem wszystko było jasne.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 28 mar 2013, o 13:57 przez 0230, łącznie edytowano 1 raz

0230

Postprzez anonim » 28 mar 2013, o 08:45

Kurde byłem oglądać jedno mieszkanie na tej ulicy i bez kitu też jakaś kobieta mi je pokazywała i podkreślała non stop że jej syn wybudował sobie dom i bla bla bla,a to mieszkanie wychwalała jakby to był apartament prezydencki,w ogłoszeniu pisało że komfortowo wyposażone w agd i rtv i agd może i jest ale z rtv to ja tam nic nie widziałem,posprzątane jest owszem,ale remont to robił jakiś amator chyba,jedyne co to pokój pomalowany bez zarzutu,ale przedpokój to już klęska,trochę się robiło po budowach i remontach to widać spapraną robotę. W każdym razie nie przypadło mi do gustu,zwłaszcza sposób przedstawienia mieszkania.
Pozdro

anonim

Postprzez Piotr_Chowicki » 28 mar 2013, o 10:29

0230 napisał(a):jak mieszkałam wszystko było super

0230 napisał(a):podsumowując nie polecam,jak ktoś chce mieć święty spokój.

To w końcu byłaś zadowolona z okresu w którym mieszkałaś czy nie byłaś? :wink:
Suzuki Bandit GSF 650S na sprzedaż
Piotr_Chowicki

Postprzez 0230 » 28 mar 2013, o 13:47

I tak i nie,bo mieszkanie generalnie ok,mimo że otoczenie nie było spokojne jak zapewniał właściciel,ale do stanu technicznego mieszkania nie można się przyczepić,przekazywanie pieniędzy też zawsze odbywało się z ręki do ręki i zawsze pogadał,wypytał czy wszystko w porządku i takie tam,ale swoim zachowaniem przy zdawaniu mieszkania zmienił moje zdanie na swój temat. Z kaucji też uważam,że potrącił słusznie,chociaż co do kwoty to bym się kłóciła,ale nie musieli przy tym być takimi bufonami.Za drugim razem nie zdecydowałabym się na to mieszkanie.

0230

Powrót do Nieruchomości